Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

UKS "Czwórka" MISTRZEM WOJ. LUBUSKIEGO!

• autor: uks4kostrzyn, 2015-06-17 07:59

W dniu wczorajszym na obiektach sportowych w Gubinie grupa Naszych 8-9 latków zdobyła tytuł Mistrza województwa Lubuskiego w kategorii Żak!

Młodzi piłkarze „Czwórki” opromienieni zeszłotygodniowy triumfem w finale okręgu gorzowskiego tym razem pozbawili nadziei na tytuł rywali z południa województwa.

Trenowani przez Adama Bogdańskiego młodzi piłkarze UKS-u do Gubina wybrali się w towarzystwie rodziców, przyjaciół, pracowników stowarzyszenia. Każdy przeczuwał, że to może być wielki dzień w historii klubu jednak nikt głośno o tym nie odważył się powiedzieć. Rywale z Zielonej Góry, Gubina oraz Międzyrzecza byli przecież równie zmotywowani.

- Rywali mamy mocnych, zaczynamy od meczu z gospodarzami – trzeba walczyć przez całe 20 minut – nie kalkulujmy, odpowiadał trener na pytania jaki wynik usatysfakcjonuje naszych graczy w konfrontacji  z mocną ekipą Cariny Gubin.

Konkretnej odpowiedzi udzielili sami piłkarze. Po kilku minutach od pierwszego gwizdka sędziego prowadzili już 2-0 a licznie zgromadzeni miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia. Do przerwy kostrzynianie prowadzili co prawda już tylko jedną bramką jednak mimo ambitnej postawy rywali po 20 minutach w turniejowych tabelach odnotowaliśmy zwycięstwo 6-4! Wartym odnotowania był klasyczny hat trick naszego snajpera Krystiana Bułgajewskiego, który w odstępie kilku minut zanotował 3 trafienia do siatki rywali!

Kolejna przeprawa z utytułowanym Orłem Międzyrzecz nie była już tak dramatyczna. Bardzo skoncentrowane „Czwórkowe” Żaki przewyższały rywali w każdym piłkarskim elemencie gry. Wysoki pressing na połowie rywali, wspaniała skuteczność pod bramką Orła sprawiły iż wygraliśmy 5-0. Wygrana z drużyną z Międzyrzecza bardzo podbudowała i tak już zmobilizowanych piłkarzy UKS-u. Wysokie zwycięstwo sprawiło, że tytuł v-ce mistrzów był już w kieszeni ale forma jaką prezentowali podopieczni trenera Bogdańskiego pozwoliła głośno krzyknąć, że UKS „Czwórka” tego dnia gra pełną pulę!!!

Mecz z Falubazem Z.Góra byłe meczem o wszystko. O radość z tytułu, o satysfakcję, poczucie dobrze przepracowanego roku. Remis uszczęśliwiał rywali , wygrana kostrzynian dawał naszym Żakom upragniony tytuł. Wiedział o tym Łukasz Lencewicz :) skupiony a nade wszystko skuteczny - hat-trick Łukasza wspaniała postawa naszej defensywy i skrzydeł i po 20 minutach wspaniałego meczu piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” odtańczyli triumfalny taniec radości.

Wygrana 3–2 z mocnym zielonogórskim ośrodkiem piłkarskim urzeczywistniła marzenia naszych piłkarzy. Zielonogórzanie mimo walecznej postawy w końcówce meczu nie byli w stanie zatrzymać rewelacyjne „Czwórki”. Chłopcy zagrali z ogromnym zaangażowaniem, z dużym poczuciem odpowiedzialności za drużynę w pełni realizując założenia taktyczne trenera.

Wielkie brawa dla Kamila Kościukiewicza, który z powodu kontuzji pierwszego bramkarza naszego zespołu z konieczności stanął między słupkami bramki - wspaniałymi interwencjami walnie przyczynił się do końcowego sukcesu a indywidualnie zdobył tytuł najlepszego Bramkarza Turnieju! indywidualną nagrodą może pochwalić się również Krystian, który   rozegrał turniej życia a dwa hat tricki pozwoliły mu zdobyć koronę Króla Strzelców!

UKS "Czwórka" Kostrzyn MISTRZEM WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO!

Mistrzowski skład z Gubina:  Kamil Szczerba, Kamil Kościukiewicz, Kacper Sikorski, Kamil Maj, Michał Stępień, Hubert Górecki, Kacper Sobczyk, Aleksander Wnuk, Alan Krysiński, Bartosz Wieliczko, Krystian Bułgajewski, Łukasz Lencewicz

Trener: Adam Bogdański