TYMBARK POWIAT 2013

Rzepin zdobyty!!! Złote Skrzaty

• autor: uks4kostrzyn, 2016-01-31 00:48

Kapitalne mecze, piękne bramki, łzy, siniaki tym wszystkim uraczyli nas najmłodsi „Czwórkowi” piłkarze w turnieju halowym w Rzepinie. Dwie kostrzyńskie drużyny dyrygowane przez trenera Roberta Guźniaczaka rozegrały świetny turniej triumfując w finałowym meczu po rzutach karnych.

Zarówno drużyna Zielonych jak i Żółtych dostarczyły zgromadzonej widowni wielkich emocji. Zieloni przez fazę grupową przeszli jak burza pewnie awansując do półfinałów. W grupowej tabeli pozostawili za sobą drużyny Progresu Gorzów oraz dwie ekipy Ilanki Rzepin. Drużyna Żółtych była o krok od awansu do finałowej czwórki jednak dwa pechowo przegrane mecze pozwoliły ambitnym „Żółtym Czwórkom” na walkę tylko i aż o 5 miejsce.

Zieloni w półfinale spotkali się z mocną Perłą Cybinką.  Prowadzenie 1-0 , po chwili 1-1, kapitalny strzał z rzutu wolnego Oskara, solidna obrona wyniku i finał stał się faktem. Zieloni uszczęśliwili liczną kostrzyńską widownie! Zanim jednak oddaliśmy się finałowym emocją mały finał rozegrała drużyna Żółtych.  W konfrontacji o miejsce 5 „Czwórki” pokonały gospodarzy Ilankę. Mecz był bardzo emocjonujący, determinacja „Czwórek” sprawiła iż tego dnia Ilanka musiała uznać wyższość przeciwników.

Prawdziwą wisienką na torcie był mecz finałowy turnieju. „Zielone Czwórki” od pierwszych minut agresywnie zaatakowały drużynę Progresu Gorzów.  Co kilkadziesiąt sekund kostrzynianie stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramki jednak zawsze na przeszkodzie stawał świetnie broniący bramkarz z Gorzowa lub pechowa tego dnia dla naszych piłkarzy poprzeczka bramki. „Czwórki” przeważały jednak nie udokumentowały swojej dobrej gry golem. W ostatnich minutach gorzowianie dwukrotnie stawali  oko w oko z naszym bramkarzem Dorianem jednak za każdym razem odważnie broniący bramkarz „Czwórek” wychodził z tych pojedynków zwycięsko. Finał rozstrzygnął się w rzutach karnych. Dwie świetne interwencje naszego bramkarza oraz dwa gole kostrzyńskich strzelców pozwoliły najmłodszym „Czwórkom” triumfować w turnieju!

Wielkie brawa dla dzielnych Skrzatów oraz Trenera!