Aktualności

Porażka Młodzików na inaugurację rundy mistrzowskiej

• autor: uks4kostrzyn, 2016-04-08 10:38

Liga Młodzika!

W minioną sobotę Młodziki trenera Kuśnierczaka nie wykorzystali szansy na zdobycie 3 punktów meczowych.  W inaugurującym rundę mistrzowską pojedynku z Celulozą doznali porażki 1-2.
"Czwórkowi" piłkarze dominowali na boisku, przez większą cześć meczu piłka nie opuszczała połowy naszych przeciwników. Niestety, mimo wielu sytuacji do strzelenia goli nasi piłkarze nie byli w stanie przekuć przewagi na gole. Razili wielką nieskutecznością raz po raz marnując dogodne sytuacje - trzeba jednak przyznać, że i szczęście tego dnia nie było po naszej stronie - trzy krotnie na drodze do szczęścia stawały słupek i poprzeczka bramki rywali.

Pierwszą bramkę nasi przeciwnicy strzeli w początkowej fazie meczu - wykorzystali kapitalną kontrę i po pojedynku sam na sam z naszym bramkarzem otworzyli wynik spotkania. Od tego momentu ambitne "Czwórki" przyspieszyły tempo rozgrywania piłki a pod bramką rywali co rusz dochodziło do sytuacji bramkowych. Przebieg meczu nie zmienił się i w drugiej połowie. Nasi chłopcy obijali słupki, poprzeczki, agresywnie grali w środku pola jednak decydujący cios zadali piłkarze Celulozy. Po błędzie defensywy napastnik rywali skierował piłkę do pustej bramki.
Nasze nadzieje na uratowanie wyniku rozbudził gol Maćka Smektalskiego w końcowych minutach meczu jednak kilka chwil pózniej rozbrzmiał ostatni gwizdek sędziego, który zakończył to emocjonujące spotkanie.

W pomeczowej ocenie spotkania trener Kuśnierczak wskazywał na brak skuteczności jako podstawowy powód porażki.

Mimo przegranej optymizmem może napawać zaangażowanie naszych Młodzików w grę. Nasi piłkarze nie szczędzili zdrowia i wysiłku w derbowym pojedynku. Jeśli tylko poprawie ulegnie skuteczność a trener bedzie miał możliwość zagrania pełnym składem kolejne mecze rysują się w ciepłych barwach