Aktualno¶ci

Lider pokonany! M³odziki zwyciê¿y³y w Karninie!

• autor: uks4kostrzyn, 2016-05-04 13:44

„Czwórki” pokona³y lidera!

W ubieg³± sobotê M³odziki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” zanotowa³y kolejn± ligow± wygran±.  Zdobycz punktowa tym cenniejsza, i¿ wywalczona u lidera rozgrywek w Karninie.

Podopieczni trenera Ku¶nierczaka po ciekawym, emocjonuj±cym spotkaniu pokonali Piasta Karnin 1 – 0.

By³a to pierwsza pora¿ka faworytów grupy, którzy w chwili obecnej maj± ju¿ tylko dwa punkty przewagi nad pi³karzami „Czwórek” w tabeli grupy mistrzowskiej.

Oba zespo³y do meczu przyst±pi³y bardzo skoncentrowane. Dla Kostrzynian mecz by³ z gatunku tych za sze¶æ punktów – gospodarze w przypadku wygranej mieliby otwart± drogê do tytu³u Mistrza Okrêgu.

Od pierwszego gwizdka grê prowadzi³a dru¿yna Piasta. „Czwórki” potrzebowa³y czasu aby dostosowaæ siê do kombinacyjnej gry gospodarzy. Piast gra³ pi³k±, wymienia³ du¿± ilo¶ci± podañ.  Z minuty na minutê mecz stawa³ siê jednak co raz to bardziej wyrównany z uwagi na lepsz± grê Kostrzynian.  M³odziki trenera Ku¶nierczaka dobr± gr± w defensywie oraz ¶rodku pola zaczê³y skutecznie dezorganizowaæ grê gospodarzy

stwarzaj±c sobie okazje do zdobycia gola. Po jednej ze sk³adnych akcji „Czwórek”  wyprowadzeniu pi³ki na skrzyd³o i szybkim do¶rodkowaniu w pole karne m³ody napastnik z Kostrzyna technicznym strza³em uzyska³ prowadzenie dla UKSu. Rado¶æ by³a wielka, Hubert Karpicki uton±³ w u¶ciskach kolegów z dru¿yny.

Piast gra³ ambitnie do koñca spotkania ale tego dnia nie znalaz³ sposobu na rozmontowanie dobrze zorganizowanej dru¿yny trenera Ku¶nierczaka. Koñcowy gwizdek sêdziego oznajmi³, i¿ walka o tytu³ Mistrza bêdzie siê toczyæ do ostatniej ligowej kolejki kiedy to dru¿yna Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka”

w spotkaniu rewan¿owym podejmie zespó³ Piasta Karnin.

Gratulujemy m³odym pi³karzom oraz trenerowi!