Zwycięski Turniej Żaków! Wałcz 16.01.2011

Młodzik również w Koronie Mistrzów Okręgu!!!

• autor: uks4kostrzyn, 2016-05-28 13:42

Wielkie emocje w ostatnim meczu ligowym Młodzików. UKS "Czwórka" po dramatycznym meczu zremisował z drużyną Piasta Karnin 1-1.

Przed meczem dużo mówiło się o szansach obu zespołów i tu częściej padało stwierdzenie, że to miejscowi gracze potrzebujący jednego ligowego punktu są drużyną , która nie wypuści  z rąk wielkiej szansy na końcowy sukces.

Piast Karnin to jednak drużyna z wielkim ambicjami a nade wszystko wielkimi umiejętnościami - do Kostrzyna przyjechali po zwycięstwo. Piękna pogoda, duża frekwencja na trybunach, trzech sędziów na boisku ;) atmosfera piłkarskiej wojny wisiała w powietrzu.

Pierwszy gwizdek sędziego, atak gospodarzy, mądra gra piłą gości, którzy z każdą minutą nabierali pewności w grze spychając "Czwórki" do defensywy. Kostrzynianie stracili pomysł na grę, wszechobecny chaos, dziurawy środek pola i zawężanie gry - to główne grzechy naszych piłkarzy. Goście tym czasem imponowali opanowaniem i mistrzowską techniką podań. Na trybunach słychać było uznanie dla gry drużyny Piasta.   Mimo usilnych starań trenera, dopingowi z trybun "Czwórki" grały co raz słabiej czego efektem był gol stracony po ładnej akcji Piasta. Lewy skrzydłem zawodnik z Karnina minął dwóch piłkarzy Kostrzyna strzałdośrodkowanie bramkarz wybija futbolówkę jednak przy dobitce był już bez szans. Do końca pierwszej połowy obraz gry już się nie zmienił a drużyna "Czwórek" ze spuszczonymi głowami schodziła na przerwę. Trener Kuśnierczak zgromadził chłopców z dala od trybun i w kilku ciepłych jak i ostrych słowach zaapelował do swoich piłkarzy o większe zaangażowanie i mądrzejszą grę piłką. Efekt ? Trzy pierwsze minuty drugiej połowy a nasi piłkarze dwukrotnie zagrozili bramce przeciwnika. Odmienione "Czwórki", zaskoczony Piast. Środek pola wrócił w posiadanie gospodarzy. Co kilka chwil "Czwórki" przeprowadzały składne akcję jednak nie kończyły ich strzałami. Z minuty na minuty kostrzynianie nabierali rozpędu, grali całym boiskiem a na trybuny powrócił optymizm. Wzmagał się doping, trener Piasta próbował pobudzić do gry swoją drużynę jednak zdeterminowane "Czwórki" zwietrzyły szanse na gola.

Ten padł w przedostatniej minucie spotkania. Szybka akcja Maćka prawy skrzydłem, ostre dogranie w pole bramkowe, precyzyjny strzał Miłka i nad miastem Kostrzyn słychać było głośne GOLLLLLL! Radości nie było końca. Piłkarze, trener, kibice tonęli w uściskach ale do dogrania jeszcze dwie minuty. Rzut rożny, rzut wolny dla Piasta  interwencja naszych obrońców i końcowy gwizdek sędziego!!! Zwycięski remis "Czwórek" !!!

Kibice odetchnęli, trener z ręką w geście triumfu - smutek w drużynie z Karnina.

Mistrz Okręgu Gorzowskiego dla ekipy trenera Kuśnierczaka!!!

Słowa uznania dla drużyny i kibiców Piasta Karnin. Dziękujemy przeciwnikom za współudział w pięknym widowisku! Pokazaliście świetną grę! Kibicom Piasta dziękujemy za sportowy doping!

Gratulacje!